Cennik – tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne – forma tłumaczenia odbywająca się w czasie rzeczywistym. Daje możliwość porozumienia się rozmówców posługujących się różnymi językami przy bezpośredniej rozmowie. W dobie nowoczesnych form przekazu tłumaczenia ustne mogą być wykorzystywane także podczas konferencji online czy wideo rozmów. Sam koszt tłumaczenia ustnego rozliczany jest na podstawie czasu pracy tłumacza.

Ceny zaczynają się od:

Przysięgłe Konsekutywne Symultaniczne
Języki:

  • ukangielski
  • rurosyjski
od 400 zł + VAT
za pierwszą godzinę
+
od 190 zł + VAT
za każdą następną
od 400 zł + VAT
za pierwszą godzinę
+
od 190 zł + VAT
za każdą następną
według indywidualnych ustaleń

Pozostałe języki: według indywidualnych ustaleń.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

tłumaczenia pisemne, uwierzytelnione

Tłumaczenia ustne – cennik tłumaczeń z języka polskiego na język obcy i odwrotnie

Tłumaczenie ustne (jak sama nazwa wskazuje) jest ustną formą przekazu z języka obcego na język polski lub z języka polskiego na język obcy. Wypowiedzi wszystkich rozmówców muszą zostać przetłumaczone w precyzyjny sposób w czasie rzeczywistym bez korzystania z pomocy naukowych (słowników).

Dlatego też jako biuro tłumaczeń (ABC tłumaczenia) zapewniamy profesjonalną kadrę do tłumaczeń ustnych, tak by w pełni sprostać Państwa wymaganiom. Nasi tłumacze posiadają wysoki poziom wiedzy językowej i zawsze są w pełni przygotowani do każdego zlecenia. Przed każdym tłumaczeniem zapoznają się ze specyfiką spotkań, materiałami i dokumentami.

Tłumaczenia ustne – więcej możesz przeczytać tutaj

Tłumaczenie ustne – rodzaje

Jako profesjonalne biuro tłumaczeń z Warszawy oferujemy kompleksowe usługi w atrakcyjnych cenach, w tym tłumaczenie ustne.

W przypadku tłumaczeń ustnych rozróżniamy:

  • Tłumaczenia ustne przysięgłe – (wykorzystywane podczas czynności notarialnych) w tym przypadku tłumacz przysięgły tłumaczy rozmowy uczestników, po czym pieczęcią poświadcza sporządzone dokumenty.
  • Tłumaczenia ustne konsekutywne – tłumaczenie następuje w przerwach, po wypowiedzi danej osoby. Inaczej mówiąc, tłumacz czeka na zakończenie wypowiedzi rozmówcy i dopiero wtedy dokonuje jej przekładu. Czas pracy tłumacza jest dłuższy w porównaniu z tłumaczeniem symultanicznym.
  • Tłumaczenia ustne symultaniczne – jest to tłumaczenie równoczesne, na bieżąco. Tłumaczenia takie zabierają mniej czasu, za to wymagają od tłumacza ustnego ogromnej znajomości języków i umiejętności szybkiego przełożenia na docelowy język polski bądź obcy. Szybka interpretacja wypowiedzi pozwala na swobodne trwanie konferencji czy spotkań.

Cena za godzinę tłumaczenia ustnego

Cena za godzinę tłumaczenia ustnego w większości przypadków jest ustalana indywidualnie. Wynika to z faktu, iż każde tłumaczenie ustne jest inne i dotyczy innych aspektów czy dziedzin. Stawka za czas pracy tłumacza rozliczana jest za każde rozpoczęcie kolejnej godziny tłumaczenia. Ceny rozpoczynają się już od 400 zł netto za pierwszą godzinę wykonywanego tłumaczenia.

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi usługami:
Tłumaczenia pisemne zwykłe – cennik
Tłumaczenia pisemne uwierzytelnione – cennik
Tłumaczenia dokumentów samochodowych – cennik