O językach przyszłości

Autor: abctlumaczenia
Data publikacji:
ufo-788746_1920

Języki obce też bywają modne

Rynek tłumaczeń to jedna z tych branż, która jest niezwykle czuła na wszelkie zmiany o podłożu politycznym, społecznym i kulturowym zachodzące w świecie. Jednym z widocznych gołym okiem przejawów tego procesu jest rosnące zapotrzebowanie na usługi tłumaczeń konkretnych języków. Na podstawie tego, co się dzieje obecnie można pokusić się o wytypowanie kilku języków, których znajomość będzie coraz bardzie pożądana i na pewno przyniesie liczne propozycje zawodowe.

Możemy mieć nowych sąsiadów

Pierwsze dwa to ukraiński i arabski. Ich wybór nie dziwi jeśli weźmie się pod uwagę sytuację polityczną na Ukrainie oraz nadchodzący problem migracji z Bliskiego Wschodu. Szacuje się, że już teraz przebywa w Polsce kilkaset tysięcy naszych wschodnio-południowych sąsiadów. Tak ogromna liczba zwiastuje mnóstwo dokumentów do przetłumaczenia i z reguły są to tłumaczenia przysięgłe. Z kolei nadciągająca fala uchodźców, a także coraz bardziej intensywne kontakty gospodarcze ze światem arabskim mogą oznaczać wiele zleceń dla tłumaczy języka arabskiego.

Wschodzące tygrysy Europy

Następne dwa języki, które już wkrótce mogą stać się bardziej przydatne niż dotychczas to turecki i rumuński. Rosnąca pozycja Turcji na arenie międzynarodowej otwiera spore możliwości dla interesów z tym wielkim państwem, co naturalnie pobudza zapotrzebowanie na tłumaczy. Podobnie rzecz ma się w przypadku Rumunii, która, oczywiście zachowując wszelkie proporcje, powoli wychodzi z cienia i dzięki wielkiej polityce światowej zaczyna odgrywać rolę na miarę swojego potencjału.

Największa z potęg

Ostatni język od lat cieszy się popularnością i zapewnia godziwe zarobki. Mimo to liczba jego odmian, skala trudności, a także nieograniczone możliwości, które daje jego znajomość sprawiają, że wciąż jest na topie. Mowa oczywiście o języku Państwa Środka. Chiny to najludniejszy kraj świata, z ogromną gospodarką pretendującą do bycia największą potęgą, dlatego praca tłumacza chińskiego niemalże gwarantuje sukcesu zawodowy i finansowy. Można założyć bez ryzyka pomyłki, że jeszcze przez długi czas tak będzie.

Potrzebujesz przetłumaczyć dokument?

W ofercie: Darmowa Wycena